Województwo łódzkie

Podczas jednej z wizyt w województwie łódzkim miałem okazję dwukrotnie odwiedzić Radomsko. Jako, że wizyta zawsze wiąże się z koniecznością sprawdzenia jednej z lokalnych restauracji, to tym razem mój wybór padł na miejsce o pięknej nazwie. Restauracja Arkadia położona jest dosłownie kilka minut drogi od centralnego punktu Radomska a z zaparkowaniem samochodu nie ma w okolicy problemu – jeśli nie uda nam się tego zrobić bezpośrednio pod lokalem to w promieniu dwóch minut drogi zrobimy to bez problemu.

Restauracja ta jest bardzo duża. Poza parterem i niemalże równie duża antresolą znajduje się jeszcze jedno piętro. Wszystko to sprawia, że spokojnie można tam organizować wesela czy duże imprezy, co jest prawdopodobnie głównym dochodem właścicieli. Co ciekawe, na miejscu organizowane są też potańcówki. Jednak nas najbardziej interesuje to, co w swojej ofercie proponuje nam restauracja Arkadia. Podczas tych dwóch wizyt udało się spróbować kilku dań, teraz czas na podsumowanie. Jednym z pierwszych posiłków była sałatka z serem feta i kurczakiem. Przygotowana była idealnie, świeże warzywa, bardzo dobry kurczak, pięknie podana. Jednak zdecydowanie duży minus za ser feta, który okazał się zeschnięty i zupełnie nienadający do jedzenia. Jeden dodatek a zepsuł całą potrawę. Gdyby feta nie została dodana danie to spokojnie można byłoby uznać za bardzo dobre. Cena? Kilkanaście złotych. Warto, ale trzeba koniecznie poprosić o świeży ser. Kolejnym daniem które było spróbowane to pół porcji fasolki po bretońsku. Tak, w tej restauracji można zamówić pół porcji dania więc idealnie pasuje to dla dzieciaków czy osób, które nie są zbytnio głodne. Do tego dania nie było jakichkolwiek zarzutów, spokojnie można je polecać. Kolejnym posiłkiem okazała się być shaorma z kurczakiem, której cena wynosi 16, 50 złotego. Cena niewysoka zwłaszcza, że dostajemy wielki talerz mięsa z kurczaka zapiekanego z serem, ogromną porcję frytek, trzy rodzaje surówek i do tego trzy sosy. Wszystko na wzór oferty sieci restauracji Sphinx – jakość bardzo dobra i za każdym razem z talerza znikała cała porcja. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wybranie się chociażby do MacDonalda, gdzie za podobną kwotę kupimy co najwyżej zestaw. Tu otrzymamy wspaniałe danie którym z pewnością się najemy. Jeśli chodzi zaś o zupy, to każdego dnia pojawiają się w menu inne, powiązane z tym, co szef kuchni chce nam akurat polecić. Spokojnie możemy wybrać na przykład żurek – zarówno jajko jak i kiełbasa w środku a sama porcja całkiem przyzwoita. Cena podobna jak w wielu innych restauracjach – kilka złotych. Podczas obu wizyt w tym lokalu nie było zbyt wielu osób – zazwyczaj na sali siedziało tylko kilku klientów jednak równocześnie przygotowywane były imprezy na co najmniej kilkanaście osób (o czym świadczyły specjalnie przygotowywane stoły).

Duży wybór

Oczywiście do każdego z obiadów wypada zamówić coś do picia – tu z powodzeniem możemy skorzystać z w miarę dużego wyboru. Sądząc po cenach napojów, są one raczej wysokie jak na małą miejscowość ale niskie jak na duże miasto. Piwo kosztuje pięć złotych – w Warszawie rzecz niespotykana, jednak jak na Radomsko cena ta nie jest niska. Warto podkreślić też jeszcze jeden fakt: obsługa kelnerska bardzo się stara i widać, że była profesjonalnie szkolona. Każde z zamawianych dań podane jest w odpowiedni sposób a sala utrzymana w czystości. Jeśli więc nie trafimy na tak przykrą sprawę jak opisana wcześniej sytuacja z sałatką, to z powodzeniem możemy korzystać z tego miejsca. Restauracja Arkadia z powodzeniem zyskała fana, choć przy kolejnych wizytach w tym miejscu przy każdym zamówieniu konieczne będzie dokładne zwrócenie uwagi właśnie na takie szczegóły. Spokojnie możemy uznać, że ocena dobra należy się temu miejscu.

Atrakcje Włoszakowic i Boszkowa – Letniska.