Różnorodny Paryż

Paryż to miasto pełne niezwykłych zabytków, a jego bogactwo i różnorodność mogą oczarować każdego. Wspaniałe świątynie oraz muzea są uznawane za symbole tego miasta, jednak w czasie wycieczki po francuskiej stolicy można się też spotkać z cennymi pamiątkami po społeczności arabskiej. By móc ujrzeć takie perełki, wystarczy wybrać się na teren Dzielnicy Łacińskiej. To ona może się pochwalić obiektami, które swym pięknem i wartością historyczną mogą zachwycić każdego turystę.

Wielki Meczet Paryski

Pierwszym ważnym obiektem jest tu Wielki Meczet Paryski. Wzniesiony w stylu północnoafrykańskim zachwyca wspaniałym wzornictwem. Piękne łuki, wspaniała kopuła oraz minaret liczący sobie aż 33 metry wysokości są najbardziej charakterystycznymi cechami tego obiektu. Wzniesiony w latach 20. XX wieku, szybko stał się największą i najważniejszą muzułmańską świątynią we Francji. Wielki Meczet Paryski może się też pochwalić pięknym otoczeniem, a jego ogrody są dostępne dla każdego. Przy meczecie tym działa również restauracja, w której można zapoznać się z najciekawszymi daniami kuchni arabskiej.

Czy warto jeść sushi?

Instytut Świata Arabskiego

Drugą perełką Dzielnicy Łacińskiej jest Instytut Świata Arabskiego. Jego siedzibą jest nowoczesna budowla z lat 80. XX wieku. Sam instytut swą działalność skupia na badaniu kultury świata arabskiego i islamskiego. Wycieczki chętnie zaglądają do tutejszego muzeum, choć i tarasy widokowe stały się wielką atrakcją dla zwiedzających. Dodatkowym skarbem czekającym w tym miejscu jest libańska restauracja, dzięki której można poczuć smaki świata arabskiego i zapoznać się z jego bogatą tradycją kulinarną.